سبد خريد

چیپ تصویر Progressive CMOS چیست؟

چیپ تصویر Progressive CMOS چیست؟ کاربرد چیپ تصاویر در دوربین مداربسته چیست؟ در این مقاله به تعریف و اهمیت چیپ تصاویر در دوربین مداربسته، معرفی انواع چیپ تصاویر CMOS و تاثیر آنها در نوع تصویر دوربین ها پرداخته ایم. این مقاله توسط شرکت ایران الکترونیک، متخصص فروش و نصب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن تهیه شده است، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

…::: خرید دوربین مداربسته تیاندی با تخفیفات روزانه :::…

چیپ تصویر Progressive CMOS چیست؟

چیپ تصویر Progressive CMOS یک قطعه سخت افزاری از دوربین های نسل جدید میباشد که یک قطعه ای کوچک با فتودیود های بازتابنده ای است که به آن لنز دوربین گفته می شود. بخش اصلی یک لنز شامل حسگر یا چیپ تصویر آن می باشد. بسته به ویژگی نوع دوربین مداربسته ای که قصد خرید آن را دارید، متوجه خواهید شد که از یکی از دو نوع چیپ تصویر درون آن استفاده شده است:

  1. چیپ تصویر CCD یا (charged-coupled device)
  2. چیپ تصویر CMOS یا (complimentary metal-oxide semiconductor)

این دو سنسور در واقع شامل همان فتودیود هایی هستند که در پنل های خورشیدی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و اساسا تمام آنها وظایف یکسانی دارند. آنها نور را به الکترون تبدیل و در نهایت به تصاویری قابل نمایش تبدیل می کنند. تکنولوژی موجود در سنسور های CMOS در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته است و بسیاری از نقایص آن نیز برطرف شده اند.

پس از پیشرفت های تکنولوژیکی صورت گرفته اخیر کیفیت تصاویر گرفته شده با سنسور CMOS به حدی بالا رفته که قادر به تمایز آن از تصاویر گرفته شده توسط رقیب خود یعنی سنسور CCD نیستید. و حتی می توان گفت مزایای داشتن یک دوربین با سنسور CMOS از سنسور CCD بیشتر است.

…::: خرید دوربین مداربسته داهوا با تخفیفات روزانه :::…

معرفی چیپ تصویر Progressive CMOS

سنسورهای CCD و CMOS که در داخل دوربین های مدار بسته یافت می شوند با تکنولوژی پیشرفته ای ساخته شده اند که قابلیت های اساسی آنها را بهبود می بخشد. فیلتر های Interlaced و Progressive از جمله این پیشرفت ها محسوب می شوند. آنها تصاویر را درون فریم ها پردازش نموده و نقایص موجود در تصاویر را از بین می برند.

استفاده از فیلتر Progressive در هر دو سنسور CCD و CMOS رایج است، اما عمدتا در دوربین های امنیتی CMOS وجود دارد. فیلتر Progressive این امکان را فرآهم می کند تا دوربین بتواند اطلاعات را از هر کدام از پیکسل ها به طور جداگانه دریافت کند و پس از اسکن نمودن آنها تصویری کامل از سوژه به دست دهد. به بیان دیگر تصاویر دریافتی به طور جداگانه به فیلدها و اجزای مختلف تجزیه نمی شوند و خطوط تولید شده در هر تصویر با کیفیت مناسبی سریعا در نمایشگر قابل مشاهده است. مهمترین مزیت این روش در کاربرد های تشخیص حرکت یا (Motion Detection) است.

این امر در دوربین های مدار بسته از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا این فیلتر ها به دستگاه های ضبط DVR یا NVR اجازه می دهد تا فیلم ها را با کیفیت بیشتری ضبط کنند. به خصوص در مواقعی که تصاویر از پیچیدگی ها و جزئیات بیشتری برخوردار اند.

…::: خرید دوربین هایک ویژن با تخفیفات روزانه :::…

معرفی سنسور Interlaced

فیلتر های Interlaced منحصرا در سنسورهای CCD وجود دارند. برای تشکیل تصاویر توسط این نوع از سنسور ها، خطوطی به صورت زوج و فرد تولید می شوند. زمانی که اطلاعات حاصل از این خطوط با یکدیگر ادغام می شوند تصویر کامل تشکیل می گردد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X